Адміністративні справи (з 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 234/390/19

Дата ухвалення рішення:
11.01.2019
Зареєстровано:
15.01.2019
Cуддя:
Чернобай А. О.
Оприлюднено:
16.01.2019
Категорія справи:
Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо
Суд:
Краматорський міський суд Донецької області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
АдміністративнеСправа № 234/390/19

Провадження № 2-а/234/50/19


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11 січня 2019 року суддя Краматорського міського суду Донецької області Чернобай А.О. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинення певних дій, -


ВСТАНОВИВ:


10.01.2019року до Краматорського міського суду Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинення певних дій.

Відповідно до ст.171 ч.1 п.4 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує, зокрема, чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.

Статтею 20 КАС України передбачено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, відповідно до якого визначено які адміністративні справи підлягають розгляду місцевими загальними судами як адміністративними судами, а які окружними адміністративними судами.

Так, згідно ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;

3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених п.п.1-3 ч.1 цієї статті.

Згідно ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених ч.1 цієї статті.

Таким чином, відповідно до КАС України предмет розгляду цієї справи - поновлення виплати пенсії не відноситься до юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду.

З огляду на вказане, адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат за предметною підсудністю належать до юрисдикції окружних адміністративних судів відповідно до ч.2 ст.20 КАС України.

Краматорський міський суд Донецької області є місцевим загальним судом, до юрисдикції якого віднесено вирішення адміністративних справ, визначених виключно у ч.1 ст.20 КАС України.

Прийняття судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 КАС України, є підставою для скасування такого рішення апеляційною інстанцією відповідно до ст.318 КАС України.

КАС України не містить положень, які б регулювали дії судді під час отримання суддею позовної заяви поданої з порушенням правил предметної підсудності, однак, суд приймає до уваги те, що п. 2 ч. 1 ст.29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що при встановленні порушень позивачем правил предметної підсудності, необхідно застосувати до спірних відносин аналогію правил ст.29 КАС України та передати цю адміністративну справу на розгляд до належного адміністративного суду, яким є Донецький окружний адміністративний суд.

Керуючись ст. ст.20, 29 КАС України, ст.129 Конституції України,


ПОСТАНОВИВ:


Адміністративну справу № 234/390/19 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинення певних дій до Донецького окружного адміністративного суду (адреса: 84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, вул. Добровольського, буд.1).

За адресою http://court.gov.ua/fair/sud0528/ учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд Донецької області.

Суддя Краматорського

міського суду: А.О. Чернобай


Судовий реєстр по справі 234/390/19

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
82868705 Ухвала 08.07.2019 Гаврищук Тетяна Григорівна Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
82077737 Ухвала 30.05.2019 Гаврищук Тетяна Григорівна Перший апеляційний адміністративний суд Адміністративне
81694242 Рішення 02.05.2019 Лазарєв В.В. Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
80860023 Ухвала 01.04.2019 Лазарєв В.В. Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
80860065 Ухвала 01.04.2019 Лазарєв В.В. Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
79810660 Ухвала 13.02.2019 Лазарєв В.В. Донецький окружний адміністративний суд Адміністративне
79236326 Ухвала 16.01.2019 Чернобай А. О. Краматорський міський суд Донецької області Адміністративне
79151722 Ухвала 11.01.2019 Чернобай А. О. Краматорський міський суд Донецької області Адміністративне