Адміністративні справи (з 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 1.380.2019.000152

Дата ухвалення рішення:
14.01.2019
Зареєстровано:
16.01.2019
Cуддя:
Гулкевич Ірена Зіновіївна
Оприлюднено:
17.01.2019
Категорія справи:
Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо
Суд:
Львівський окружний адміністративний суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Адміністративне


ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №1.380.2019.000152

У Х В А Л А

з питань забезпечення позову

14 січня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Гулкевич І.З., розглянувши заяву про забезпечення позову у справі за позовом ОСОБА_1 до Новояворівської міської ради Львівської області про визнання дій неправомірними,-


встановив:


До Львівського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Новояворівської міської ради Львівської області, в якому позивач просить: визнати конкурсну комісію «з проведення конкурсу на зайняття посади директора Палацу культури «Кристал» нелегітимною, конкурс на зайняття посади директора Палацу культури «Кристал», оформлений Протоколом №1 від 26.12.2018 року, неправомірним та скасувати і визнати не обгрунтованими результати конкурсу.

Ухвалою суду від 14.01.19 р. відмовлено у відкритті провадження з підстав п.1 ч.1 ст. 170 КАС України.

Одночасно із позовом, 11.01.2019 р. позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом зупинення роботи конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Палацу культури «Кристал» до закінчення розгляду судової справи.

Ознайомившись з заявою, суд зазначає наступне.

Згідно ч. 2 ст. 150 КАС України забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: 1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або 2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

Згідно ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Суд, розглядаючи заяву про забезпечення позову, може викликати особу, яка подала заяву про забезпечення позову, для надання пояснень або додаткових доказів, що підтверджують необхідність забезпечення позову.

У виняткових випадках, коли наданих заявником пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову, суд може призначити її розгляд у судовому засіданні з повідомленням заінтересованих сторін у встановлений судом строк.

Залежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.

Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу.

В даному випадку, враховуючи висновок суду про віднесення справи до цивільної юрисдикції, питання про необхідність вжиття заходів до забезпечена позову має вирішуватися компетентним судом.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 150, 151 ,154, 256 КАС України, суд, -

постановив:


В задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову - відмовити.

Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.Суддя Гулкевич І.З.

Судовий реєстр по справі 1.380.2019.000152

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
79166230 Ухвала 14.01.2019 Гулкевич Ірена Зіновіївна Львівський окружний адміністративний суд Адміністративне
79166282 Ухвала 14.01.2019 Гулкевич Ірена Зіновіївна Львівський окружний адміністративний суд Адміністративне