Господарські справи (до 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 910/3976/16

Дата ухвалення рішення:
14.03.2016
Зареєстровано:
18.03.2016
Cуддя:
Якименко М.М.
Оприлюднено:
21.03.2016
Категорія справи:
Корпоративних відносин
Суд:
Господарський суд м. Києва
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське


ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

0,2

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

14.03.2016Справа № 910/3976/16


Суддя Якименко М.М., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "АЛЬВЕДЕН-3000"

до 1) Товариства з обмеженою відповідальністю "Активбудінвест"

2) Публічного акціонерного товариства "Ватутінський хлібокомбінат"

про стягнення 3 791 000,00 грн.


ВСТАНОВИВ:


Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

У відповідності до ч. 1 ст. 54 ГПК України, позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником, прокурором чи його заступником, громадянином-суб'єктом підприємницької діяльності або його представником.

Юридична особа відповідно до ст. 92 ЦК України набуває цивільних прав та обов'язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів і закону. Отже, від імені юридичної особи позовну заяву підписує повноважна посадова особа, повноваження якої ґрунтуються на установчих документах чи приписах закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 28 ГПК України справи юридичних осіб у господарському суді ведуть їх органи, що діють у межах повноважень, наданих їм законодавством та установчими документами, через свого представника.

Керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, надають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище (ч. 2 ст. 28 ГПК України).

Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії.

Керівник підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначено законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їхнє посадове становище. Повноваження керівників юридичних осіб підтверджується:

а) документів, що посвідчують їхнє посадове чи службове становище. До таких документів відносять накази (чи інші аналогічні документи) про призначення на посаду, протоколи зборів про обрання на посаду;

б) установчими документами юридичної особи, в яких містяться повноваження посадових чи службових осіб, що беруть участь у справі як представники цих осіб.

З поданої позовної заяви вбачається, що її підписано представником позивача ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності від 01.01.2016 року виданою директором ТОВ "АЛЬВЕДЕН-3000" ОСОБА_1, натомість серед документів, доданих до позовної заяви, відсутні докази, які б станом на день подання позову до суду підтверджували посадове становище ОСОБА_1 як керівника (директора) позивача, як-то: наказ про призначення на посаду, протокол зборів про обрання на посаду, установчі документи юридичної особи, довідка з ЄДРПОУ, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, де було б зазначено керівника тощо.

Натомість, як вбачається з даних веб-сайту Міністерства юстиції України "Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch) (Безкоштовний пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР) здійснюється відповідно до частини 2 статті 7 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців") керівником ТОВ "АЛЬВЕДЕН-3000" є ФЕДИНИШИНЕЦЬ ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА.

Відповідно до ч. 4 п. 3.5 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" коли в позовній заяві, зокрема, відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи, і на ці документи немає посилання в заяві, то вона не підписана особою, яка має право її підписувати, і підлягає поверненню.

За таких обставин суд не може дійти висновку про те, що подану позовну заяву ТОВ "АЛЬВЕДЕН-3000" підписано уповноваженою на те особою.

Зазначені обставини є підставою для повернення позивачу позовної заяви та доданих до неї документів без розгляду згідно п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Повернення позовної заяви без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку, після усунення вказаних недоліків.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя -


УХВАЛИВ:


Позовну заяву з доданими до неї документами повернути позивачеві без розгляду.Суддя Якименко М.М.Судовий реєстр по справі 910/3976/16

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
58510948 Ухвала 01.04.2016 Якименко М.М. Господарський суд м. Києва Господарське
56515053 Ухвала 14.03.2016 Якименко М.М. Господарський суд м. Києва Господарське