Господарські справи (до 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 916/1383/16

Дата ухвалення рішення:
30.05.2016
Зареєстровано:
01.06.2016
Cуддя:
Бездоля Д.О.
Оприлюднено:
06.06.2016
Категорія справи:
Корпоративних відносин
Суд:
Господарський суд Одеської області
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Господарське

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____

УХВАЛА

про повернення позовної заяви


"30" травня 2016 р.
№ 916/1383/16


Суддя Бездоля Д.О., розглянувши позовну заяву (вх. 27.05.2016 № 1484/16),

за позовом: ОСОБА_1 (вул. Жаботинського, 2, м. Одеса, 65049)

до відповідача: Товариства з додатковою відповідальністю "Арцизький завод залізобетонних виробів" (вул. Орджонікідзе, буд. 56, м. Арциз, Арцизький район, Одеська область, 68400);

про поновлення права на частку у статутному капіталі та зобов’язання вчинити певні дії


встановив:


Позивач звернувся до господарського суду Одеської області з позовною заявою до відповідача, в якій просить суд:

- поновити його право на частку в Товаристві з додатковою відповідальністю "Арцизький завод залізобетонних виробів" еквівалентну 25600 простих іменних акцій, номінальною вартістю 25 копійок кожна, ВАТ "Арцизький завод залізобетонних виробів";

- зобов’язати керівництво Товариства з додатковою відповідальністю "Арцизький завод залізобетонних виробів" вжити заходи по внесенню в Статут товариства, засновником - ОСОБА_1 на відповідну частку статутного капіталу.


Згідно ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор зобов’язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

П. 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Невиконання вищенаведених норм є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду, - відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Позивач як доказ направлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів надав лише незасвідчену копію фіскального чеку від 27.05.2016 № 9976 та без опису вкладення.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

Таким чином, позивач не подав суду жодного належного та допустимого доказу направлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів листом з описом вкладення, що є підставою для повернення позивачу позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.


П. 5 ч. 2 ст. 54 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: виклад обставин, на яких грунтуються позовні вимоги; зазначення доказів, що підтверджують позов.

Невиконання вищенаведеної норми є підставою для повернення позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду, - відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Позивачем в позовній заяві не вказано обставин та доказів щодо: яка кількість акцій ВАТ "Арцизький завод залізобетонних виробів” належала позивачу станом на 26.10.2010 та належить на даний час; яким доказом підтверджуються ці обставини; чи подавав позивач відповідачу заяву про обмін акцій ВАТ "Арцизький завод залізобетонних виробів” на частку в статутному капіталі ТДВ "Арцизький завод залізобетонних виробів" та яким доказом ця обставина підтверджується; у разі подання - яким чином ця заява про обмін акцій була розглянута відповідачем та яким доказом це підтверджується; у разі неподання – які обставини підтверджують порушення відповідачем прав та інтересів позивача; яким чином (способом) суд має поновити право позивача на частку в статутному капіталі ТДВ "Арцизький завод залізобетонних виробів"; які заходи яким чином має вжити відповідач по внесенню яких саме змін до статуту ТДВ "Арцизький завод залізобетонних виробів", в який пункт статуту.

Дана обставина є підставою для повернення позивачу позовної заяви і доданих до неї документів без розгляду на підставі п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.


Згідно з ч. 3 ст. 63 ГПК України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

При повторному зверненні позивачу, крім вищевикладеного, слід врахувати, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.


Керуючись п.п. 3, 6 ч. 1 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -


УХВАЛИВ:


Позовну заяву і додані до неї документи повернути ОСОБА_1 без розгляду.

Додаток: позовна заява з додатками на 7 арк.

Ухвала підлягає оскарженню.Суддя Д.О. Бездоля