Адміністративні справи (до 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-а-186/11

Дата ухвалення рішення:
04.02.2011
Зареєстровано:
07.02.2011
Cуддя:
Решетар В. І.
Оприлюднено:
09.02.2011
Категорія справи:
Адміністративні справи (до 01.01.2019)
Суд:
Тячівський районний суд Закарпатської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Адміністративне

Справа № 2-а-186/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку сороченого повадження)

04 лютого 2011 року м.Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі судді Решетар В.І., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги як дитині,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги як дитині.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»є дитиною війни та з 1 січня 2006 року їй до пенсії повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Виплата надбавки до пенсії повинна здійснюватись відповідачем, так як основним завданням органів Пенсійного фонду України є забезпечення своєчасного і у повному обсязі фінансування і виплати пенсій та інших виплат, які згідно законодавства здійснюються за рахунок коштів фонду та інших джерел, визначених чинним законодавством. Всупереч положенням ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, бюджетним законодавством дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»було зупинено відповідно на 2006 та 2007 роки. Його законні права було обмежено прийняттям неконституційних правових актів, а про факт порушення йому стало відомо лише після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації і тому, строки звернення до суду про відновлення порушених прав нею були пропущені. Просить продовжити строк на звернення до суду та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі нарахувати їй, як дитині війни, щомісячну державну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за період з 01.01.2006 року по грудень 2010 року і справу розглянути у його відсутності.

Представник відповідача надіслав суду письмові заперечення. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що статтею 6 цього Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак, не передбачено, яким саме органом (Пенсійним фондом або іншим органом), за рахунок яких коштів і джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата підвищення пенсій. Зазначена стаття Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»взагалі була зупинена на 2007 рік, а на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»спочатку була зупинена, а потім визначені нею пільги були запроваджені поетапно. Виплата щомісячної державної соціальної допомоги “дітям війни” згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в 2006 році не проводилася у зв'язку з відсутністю механізму їх проведення та коштів, передбачених у Державному бюджеті України, а в 2007 році таке підвищення проводилося тільки тим дітям війни, які визнані інвалідами, що встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». З 01.01.2008 року позивачу нараховується у встановленому порядку щомісячна державна соціальна допомога, а тому посилання позивача на заборгованість УПФУ в Тячівському районі щодо виплати щомісячної державної допомоги за 2008 рік вважає безпідставним. Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів витратної частини бюджету, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають. Враховуючи, що Законом України «Про соціальний захист дітей війни»передбачено фінансування виплат по даному закону із Державного бюджету України, а не із бюджету Пенсійного фонду України, то будь-яких порушень з боку управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі не вбачається. Крім цього, вважає безпідставним аргументацію позивача про поважність причин пропуску звернення до суду, оскільки Закон України «Про соціальний захист дітей війни»у встановленому порядку був оприлюднений. Просить в задоволенні позову відмовити.

Вважаю, що в порядку ст. 183-2 ч.4 КАС України справу слід розглянути без виклику сторін в порядку скороченого провадження.

Ухвалою Тячівського районного суду від 04 лютого 2011 року позовну заяву ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги за період з 01 січня 2006 року по 17 липня 2010 року залишено без розгляду.

Дослідивши матеріали справи , суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набув чинності з 1 січня 2006 року, дитиною війни визнається особа , яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року ) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до ст.ст. 6, 7 вказаного Закону дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій , передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.

Позивач ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1, отримує пенсію за віком, що стверджується даними його паспорту громадянина України та пенсійного посвідчення, тобто, є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань судом не може бути прийняте до уваги , оскільки у справі «Кечко проти України»Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

Посилання відповідача на неврегульованість питання обчислення розміру пенсії дітям війни чинним законодавством не приймається судом до уваги, так як ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком. З огляду на наведене, дане питання врегульоване чинним законодавством України.

Відповідно до п. 1, 3, 15 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою КМУ від 24.10.2007 року Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України , одним з основних завдань якого є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Законом України «Про Державний бюджет на 2011 рік»дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»не зупинялася, а відтак вимоги позивача підлягають до задоволення.

Зважаючи на те, що суд не вправі виконувати функції суб’єкта владних повноважень, покладені на нього законом та питання щодо здійснення перерахунку пенсії відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду України, суд вважає необхідним зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі здійснити перерахунок щомісячного підвищення до пенсії позивачу, починаючи з 17 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та здійснити її виплату.

Керуючись ч.2 ст.152 Конституції України, ст.ст. 1, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 6 , 11 ,71 ,72, 122 ч.3, 158-163, 183-2 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі провести перерахунок та виплату недоплаченого підвищення пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як це передбачено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 17 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги десяти днів з дня її проголошення або з дня отримання копії постанови.


Головуючий: Решетар В.І.
Судовий реєстр по справі 2-а-186/11

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
13629323 Постанова 02.02.2011 Литовченко Н. О. Тростянецький районний суд Сумської області Адміністративне
13629574 Ухвала 02.02.2011 Ігнатова Г. В. Підгаєцький районний суд Тернопільської області Адміністративне
13625301 Постанова 01.02.2011 Ничик Г.І. Г. І. Городенківський районний суд Івано-Франківської області Адміністративне
13579986 Постанова 31.01.2011 Клімик К. О. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області Адміністративне
13603201 Постанова 31.01.2011 Замша О. В. Бобринецький районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13603321 Постанова 31.01.2011 Кучеренко О. П. Добровеличківський районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13618916 Ухвала 31.01.2011 Гладіч Н. І. Любешівський районний суд Волинської області Адміністративне
13618917 Ухвала 31.01.2011 Гладіч Н. І. Любешівський районний суд Волинської області Адміністративне
13581198 Постанова 28.01.2011 Лісняк В. В. Криничанський районний суд Дніпропетровської області Адміністративне
13583752 Ухвала 28.01.2011 Шпідько В. Г. Лутугинський районний суд Луганської області Адміністративне
13608029 Постанова 28.01.2011 Ільєва Т. Г. Печерський районний суд міста Києва Адміністративне
13522731 Постанова 27.01.2011 Одерій С. М. Іллічівський районний суд м. Маріуполя Адміністративне
13526168 Постанова 27.01.2011 Вдовіченко М. М. Маловисківський районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13530598 Постанова 27.01.2011 Нейло Володимир Васильович Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області Адміністративне
13564619 Постанова 27.01.2011 Остапчик С. В. Червонозаводський районний суд м. Харкова Адміністративне
13579601 Ухвала 27.01.2011 Романчук Р. В. Оратівський районний суд Вінницької області Адміністративне
13582607 Постанова 27.01.2011 Носик М. А. Василівський районний суд Запорізької області Адміністративне
13555358 Постанова 26.01.2011 Громова І. Б. Запорізький районний суд Запорізької області Адміністративне
13598767 Постанова 26.01.2011 Денисенко Наталія Олександрівна Згурівський районний суд Київської області Адміністративне
13598768 Постанова 26.01.2011 Денисенко Наталія Олександрівна Згурівський районний суд Київської області Адміністративне
13554366 Ухвала 25.01.2011 Рішко Г. І. Виноградівський районний суд Закарпатської області Адміністративне
13565163 Постанова 25.01.2011 Хомик І. І. Великоолександрівський районний суд Херсонської області Адміністративне
13581470 Ухвала 25.01.2011 Ковальчук В. О. Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області Адміністративне
13551676 Постанова 24.01.2011 Федонюк С. Ю. Нововолинський міський суд Волинської області Адміністративне
13556940 Ухвала 24.01.2011 Мельник О. О. Бориспільський міськрайонний суд Київської області Адміністративне
13566784 Постанова 24.01.2011 Даньков О. М. Сосницький районний суд Чернігівської області Адміністративне
13604604 Постанова 24.01.2011 Снігурський В. В. Зборівський районний суд Тернопільської області Адміністративне
13621479 Постанова 24.01.2011 Грідяєва М. В. Новогродівський міський суд Донецької області Адміністративне
13520725 Ухвала 21.01.2011 Гладіч Н. І. Любешівський районний суд Волинської області Адміністративне
13537160 Постанова 21.01.2011 Коваленко А. В. Білозерський районний суд Херсонської області Адміністративне
13551161 Ухвала 20.01.2011 Клімик К. О. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області Адміністративне
13475063 Ухвала 19.01.2011 Муляр В. С. Ватутінський міський суд Черкаської області Адміністративне
13531971 Постанова 19.01.2011 Усенко С. І. Балаклійський районний суд Харківської області Адміністративне
13556523 Постанова 19.01.2011 Міськевич О.Я. Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області Адміністративне
13527032 Ухвала 18.01.2011 Колтун В. А. Свердловський міський суд Луганської області Адміністративне
13529155 Постанова 18.01.2011 Зушман Г. І. Борщівський районний суд Тернопільської області Адміністративне
13522054 Постанова 17.01.2011 Бондар Я. М. Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Адміністративне
13522728 Ухвала 17.01.2011 Одерій С. М. Іллічівський районний суд м. Маріуполя Адміністративне
13579730 Постанова 17.01.2011 Кривенко Д. Т. Тростянецький районний суд Вінницької області Адміністративне
13469116 Постанова 14.01.2011 Кривошея С. С. Першотравеньський міський суд Дніпропетровської області Адміністративне
13469117 Ухвала 14.01.2011 Кривошея С. С. Першотравеньський міський суд Дніпропетровської області Адміністративне
13470089 Ухвала 13.01.2011 Бурнусус О. О. Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області Адміністративне
13520564 Постанова 13.01.2011 Костюкевич О. К. Ківерцівський районний суд Волинської області Адміністративне
13452105 Постанова 12.01.2011 Мельничик Ю. С. Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області Адміністративне
13474215 Постанова 12.01.2011 Джерелейко О. Є. Софіївський районний суд Дніпропетровської області Адміністративне
13580779 Постанова 12.01.2011 Панасюк С. П. Рожищенський районний суд Волинської області Адміністративне
13451592 Постанова 11.01.2011 Терещенко Д. В. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13450575 Постанова 10.01.2011 Забара Г. Я. Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим Адміністративне
13539878 Постанова 10.01.2011 Ротаєнко Д. С. Монастирищенський районний суд Черкаської області Адміністративне
13560277 Постанова 10.01.2011 Гриб М. В. Миргородський міськрайонний суд Полтавської області Адміністративне