Адміністративні справи (до 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 2-а-203/11

Дата ухвалення рішення:
04.02.2011
Зареєстровано:
07.02.2011
Cуддя:
Решетар В. І.
Оприлюднено:
09.02.2011
Категорія справи:
Адміністративні справи (до 01.01.2019)
Суд:
Тячівський районний суд Закарпатської області
Форма судового рішення:
Постанова
Форма судочинства:
Адміністративне

Справа № 2-а-203/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

в порядку скороченого провадження

04 лютого 2011 року м.Тячів


Тячівський районний суд Закарпатської області в особі судді Решетар В.І., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги як дитині,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про поновлення пропущеного строку для звернення до суду та нарахування недоплаченої соціальної державної допомоги як дитині.

Свої позовні вимоги мотивує тим, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»є дитиною війни та з 1 січня 2006 року їй до пенсії повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Виплата надбавки до пенсії повинна здійснюватись відповідачем, так як основним завданням органів Пенсійного фонду України є забезпечення своєчасного і у повному обсязі фінансування і виплати пенсій та інших виплат, які згідно законодавства здійснюються за рахунок коштів фонду та інших джерел, визначених чинним законодавством. Всупереч положенням ст. 22 Конституції України, якою передбачено, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до діючих законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, бюджетним законодавством дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»було зупинено відповідно на 2006 та 2007 роки. Його законні права було обмежено прийняттям неконституційних правових актів, а про факт порушення йому стало відомо лише після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації і тому, строки звернення до суду про відновлення порушених прав нею були пропущені. Просить продовжити строк на звернення до суду та зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі нарахувати їй, як дитині війни, щомісячну державну допомогу у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та забезпечити її виплату за період з 01.01.2006 року по грудень 2010 року і справу розглянути у його відсутності.

Представник відповідача надіслав суду письмові заперечення. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що статтею 6 цього Закону передбачено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Однак, не передбачено, яким саме органом (Пенсійним фондом або іншим органом), за рахунок яких коштів і джерел та в якому процедурному порядку здійснюється призначення і виплата підвищення пенсій. Зазначена стаття Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»взагалі була зупинена на 2007 рік, а на підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»спочатку була зупинена, а потім визначені нею пільги були запроваджені поетапно. Виплата щомісячної державної соціальної допомоги “дітям війни” згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в 2006 році не проводилася у зв'язку з відсутністю механізму їх проведення та коштів, передбачених у Державному бюджеті України, а в 2007 році таке підвищення проводилося тільки тим дітям війни, які визнані інвалідами, що встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2007 рік». З 01.01.2008 року позивачу нараховується у встановленому порядку щомісячна державна соціальна допомога, а тому посилання позивача на заборгованість УПФУ в Тячівському районі щодо виплати щомісячної державної допомоги за 2008 рік вважає безпідставним. Управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів витратної частини бюджету, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають. Враховуючи, що Законом України «Про соціальний захист дітей війни»передбачено фінансування виплат по даному закону із Державного бюджету України, а не із бюджету Пенсійного фонду України, то будь-яких порушень з боку управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі не вбачається. Крім цього, вважає безпідставним аргументацію позивача про поважність причин пропуску звернення до суду, оскільки Закон України «Про соціальний захист дітей війни»у встановленому порядку був оприлюднений. Просить в задоволенні позову відмовити.

Вважаю, що в порядку ст. 183-2 ч.4 КАС України справу слід розглянути без виклику сторін в порядку скороченого провадження.

Ухвалою Тячівського районного суду від 04 лютого 2011 року позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі про нарахування недоплаченої державної соціальної допомоги за період з 01 січня 2006 року по 17 липня 2010 року залишено без розгляду.

Дослідивши матеріали справи , суд дійшов наступного висновку.

У відповідності до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набув чинності з 1 січня 2006 року, дитиною війни визнається особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення ( 2 вересня 1945 року ) Другої світової війни було менше 18 років.

Відповідно до ст.ст. 6, 7 вказаного Закону дітям війни пенсії підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій , передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок Державного бюджету України.

Позивач ОСОБА_1 є ІНФОРМАЦІЯ_1, отримує пенсію за віком, що стверджується даними його паспорту громадянина України та пенсійного посвідчення, тобто, є дитиною війни і має право на пільги, передбачені Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Реалізація особою права, що пов’язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань судом не може бути прийняте до уваги , оскільки у справі «Кечко проти України»Європейський Суд з прав людини констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов’язань.

Посилання відповідача на неврегульованість питання обчислення розміру пенсії дітям війни чинним законодавством не приймається судом до уваги, так як ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»визначено, що дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком. З огляду на наведене, дане питання врегульоване чинним законодавством України.

Відповідно до п. 1, 3, 15 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою КМУ від 24.10.2007 року Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України , одним з основних завдань якого є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплати пенсій та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України та інших джерел, визначених законодавством. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Законом України «Про Державний бюджет на 2011 рік»дія ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»не зупинялася, а відтак вимоги позивача підлягають до задоволення.

Зважаючи на те, що суд не вправі виконувати функції суб’єкта владних повноважень, покладені на нього законом та питання щодо здійснення перерахунку пенсії відносяться до компетенції органів Пенсійного фонду України, суд вважає необхідним зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Тячівському районі здійснити перерахунок щомісячного підвищення до пенсії позивачу, починаючи з 17 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»та здійснити її виплату.

Керуючись ч.2 ст.152 Конституції України, ст.ст. 1, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 6 , 11 ,71 ,72, 122 ч.3, 158-163, 183-2 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у Тячівському районі провести перерахунок та виплату недоплаченого підвищення пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як це передбачено ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»з урахуванням раніше виплачених сум, починаючи з 17 липня 2010 року по 31 грудня 2010 року.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тячівський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення або з дня отримання копії постанови.


Головуючий: Решетар В.І.
Судовий реєстр по справі 2-а-203/11

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
13638944 Постанова 07.02.2011 Іванюта Тетяна Євгенівна Кагарлицький районний суд Київської області Адміністративне
13642050 Постанова 04.02.2011 Решетар В. І. Тячівський районний суд Закарпатської області Адміністративне
13642051 Постанова 04.02.2011 Решетар В. І. Тячівський районний суд Закарпатської області Адміністративне
13629367 Постанова 03.02.2011 Янова Л. М. Тростянецький районний суд Сумської області Адміністративне
13630053 Ухвала 03.02.2011 Кузіна Н. П. Богодухівський районний суд Харківської області Адміністративне
13641802 Постанова 03.02.2011 Леньо В. В. Виноградівський районний суд Закарпатської області Адміністративне
13601757 Постанова 01.02.2011 Біла Л. М. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області Адміністративне
13583259 Постанова 31.01.2011 Цоток В. В. Добровеличківський районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13587758 Постанова 31.01.2011 Заславець Н. В. Цюрупинський районний суд Херсонської області Адміністративне
13603196 Постанова 31.01.2011 Замша О. В. Бобринецький районний суд Кіровоградської області Адміністративне
13605886 Постанова 31.01.2011 Посунько Г. А. Горностаївський районний суд Херсонської області Адміністративне
13621507 Постанова 28.01.2011 Грідяєва М. В. Новогродівський міський суд Донецької області Адміністративне
13640408 Постанова 28.01.2011 Гапонов А. В. Краматорський міський суд Донецької області Адміністративне
13587241 Постанова 26.01.2011 Коваль В. О. Великоолександрівський районний суд Херсонської області Адміністративне
13639829 Ухвала 26.01.2011 Маренич С. О. Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області Адміністративне
13522346 Постанова 25.01.2011 Прасолов В. М. Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Адміністративне
13524398 Постанова 25.01.2011 Ширіна С. А. Хортицький районний суд м. Запоріжжя Адміністративне
13566818 Постанова 25.01.2011 Стельмах А. П. Сосницький районний суд Чернігівської області Адміністративне
13580904 Постанова 25.01.2011 Панасюк С. П. Рожищенський районний суд Волинської області Адміністративне
13643225 Постанова 25.01.2011 Скороход Т. Н. Ставищенський районний суд Київської області Адміністративне
13520186 Постанова 24.01.2011 Береговий О. Ю. Тульчинський районний суд Вінницької області Адміністративне
13529567 Постанова 24.01.2011 Зушман Г. І. Борщівський районний суд Тернопільської області Адміністративне
13532699 Ухвала 24.01.2011 Кузіна Н. П. Богодухівський районний суд Харківської області Адміністративне
13539843 Ухвала 24.01.2011 Здоровило В. А. Ватутінський міський суд Черкаської області Адміністративне
13619758 Постанова 24.01.2011 Сарат Н. О. Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу Адміністративне
13628225 Ухвала 24.01.2011 Мурашко А. О. Козельщинський районний суд Полтавської області Цивільне
13468087 Постанова 21.01.2011 Бойко Віталій Борисович Зарічний районний суд м. Сум Адміністративне
13520733 Ухвала 21.01.2011 Гладіч Н. І. Любешівський районний суд Волинської області Адміністративне
13520734 Ухвала 21.01.2011 Гладіч Н. І. Любешівський районний суд Волинської області Адміністративне
13521748 Постанова 21.01.2011 Бондарьова Г. М. Першотравеньський міський суд Дніпропетровської області Адміністративне
13521750 Ухвала 21.01.2011 Бондарьова Г. М. Першотравеньський міський суд Дніпропетровської області Адміністративне
13540693 Ухвала 21.01.2011 Матійчук Г. О. Печерський районний суд міста Києва Адміністративне
13473861 Ухвала 20.01.2011 Біла Л. М. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області Адміністративне
13532071 Постанова 20.01.2011 Усенко С. І. Балаклійський районний суд Харківської області Адміністративне
13607097 Постанова 20.01.2011 Жовток Є. А. Ріпкинський районний суд Чернігівської області Адміністративне
13556477 Постанова 18.01.2011 Вінтоняк М.Б. Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області Адміністративне
13472100 Постанова 17.01.2011 Демченко В. С. Звенигородський районний суд Черкаської області Адміністративне
13526999 Постанова 17.01.2011 Александрина І. О. Свердловський міський суд Луганської області Адміністративне
13450973 Ухвала 14.01.2011 Костюкевич О. К. Ківерцівський районний суд Волинської області Адміністративне
13470090 Ухвала 13.01.2011 Бурнусус О. О. Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області Адміністративне
13530652 Постанова 13.01.2011 Коломієць Н. З. Чортківський районний суд Тернопільської області Адміністративне
13641082 Постанова 13.01.2011 Кулініч Я. В. Овруцький районний суд Житомирської області Адміністративне
13453410 Ухвала 12.01.2011 Стельмах А. П. Сосницький районний суд Чернігівської області Адміністративне
13474235 Постанова 12.01.2011 Джерелейко О. Є. Софіївський районний суд Дніпропетровської області Адміністративне
13450490 Постанова 10.01.2011 Михайлова Л. О. Первомайський районний суд Автономної Республіки Крим Адміністративне
13450837 Постанова 10.01.2011 Вітковський С.В. Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області Адміністративне
13588781 Постанова 10.01.2011 Павлов В. Г. Варвинський районний суд Чернігівської області Адміністративне
13441942 Постанова 05.01.2011 Волошин І. А. Тростянецький районний суд Вінницької області Адміністративне
13470311 Постанова 05.01.2011 Грінчук О. П. Чутівський районний суд Полтавської області Адміністративне
13661333 Постанова 04.01.2011 Лесик В. О. Ковельський міськрайонний суд Волинської області Адміністративне