Адміністративні справи (з 01.01.2019) /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 320/320/19

Дата ухвалення рішення:
05.02.2019
Зареєстровано:
10.02.2019
Cуддя:
Панова Г. В.
Оприлюднено:
11.02.2019
Категорія справи:
Адміністративні справи (з 01.01.2019)
Суд:
Київський окружний адміністративний суд
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
Адміністративне


КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


У Х В А Л А

про відкриття спрощеного позовного провадження

в адміністративній справі


05 лютого 2019 року м. Київ № 320/320/19


Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву

ОСОБА_1

в інтересах ОСОБА_2

до Управління Державної міграційної служби у Київській області,

в особі Бородянського районного сектору Управління Державної міграційної служби

у Київській області,

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,


В С Т А Н О В И В:


До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 в інтересах неповнолітнього сина ОСОБА_2 з позовом до Управління Державної міграційної служби у Київській області в особі: Бородянського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Київській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії, в якому просить суд:

- визнати протиправною відмову управління Державної міграційної служби (УДМС) України в Київській області в особі Бородянського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області в оформленні паспорту громадянина України у формі паспортної книжечки зразка 1994 року неповнолітньому ОСОБА_2, що передбачено Положенням про паспорт громадянина України, затвердженим Постановою Верховної ради України від 26.06.1992 № 2503-ХІІ;

- зобов'язати Управління Державної міграційної служби (УДМС) України в Київській області в особі Бородянського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Київській області - оформити та видати бланк паспорту неповнолітньому ОСОБА_2 у формі паспортної книжечки, з проставленою відміткою місця проживання без використання цифрового ідентифікатора особи та автоматизованої обробки його персональних даних.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 23.01.2019 позовну заяву було залишено без руху. У строк, визначений судом, позивачем були усунені недоліки позовної заяви.

Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Крім того, у прохальній частині позовної заяви міститься клопотання позивача про розгляд справи за правилами позовного провадження з участю позивачів.


Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.7 ч. 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI.

Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою процесуального законодавства.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні(ч. 3 ст. 12 КАС України).

Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, відповідно до вимог статті 260 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною другою вказаної статті передбачено, за наслідками розгляду відповідно клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може:

1) задовольнити клопотання та визначити строк відповідачу для подання заяви із запереченнями щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження; або

2) відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

При вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи предмет позову, положення статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання позивача про розгляд справи у судовому засіданні, яке підлягає задоволенню, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.

На підставі викладено, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 260-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

1.Задовольнити клопотання позивача про розгляд справи у судовому засіданні.

2.Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження.

3. Призначити судове засідання на 06 березня 2019 року о 15:00.

Судове засідання відбуватиметься у приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 2-й під'їзд, 10-й поверх).

4. Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).

5. Витребувати докази по справі від відповідача:

- належним чином засвідчені копії документів на підставі яких було прийнято рішення № 19/1620 від 17.11.2018 про відмову ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 у видачі паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки та нормативно-правове обгрунтування такої відмови.

- належним чином засвідчену копію положення про Управління державної міграційної служби у Київській області.

6. Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву.

Роз'яснити відповідачеві, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами

7. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив.

8. Запропонувати відповідачеві подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.

9. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.

10. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи (їх представникам).


Ухвала про відкриття провадження у справі набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена лише з підстав порушення судом правил підсудності до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.Суддя Панова Г. В.Судовий реєстр по справі 320/320/19

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
83216136 Ухвала 24.07.2019 Шурко Олег Іванович Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
82791438 Ухвала 02.07.2019 Шурко Олег Іванович Шостий апеляційний адміністративний суд Адміністративне
81694851 Рішення 07.05.2019 Панова Г. В. Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
80793373 Ухвала 06.03.2019 Панова Г. В. Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
79690854 Ухвала 05.02.2019 Панова Г. В. Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
79400767 Ухвала 23.01.2019 Панова Г. В. Київський окружний адміністративний суд Адміністративне
79200541 Рішення 16.01.2019 Ковальова Ю. В. Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Цивільне
79200631 Ухвала 15.01.2019 Ковальова Ю. В. Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області Цивільне