Цивільні справи (з 01.01.2019) / Справи позовного провадження / Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них / про відшкодування шкоди, з них / завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду /

Єдиний Державний Реєстр Судових Рішень, справа 646/6619/18

Дата ухвалення рішення:
12.02.2019
Зареєстровано:
13.02.2019
Cуддя:
Григор'єв Б. П.
Оприлюднено:
15.02.2019
Категорія справи:
завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду
Суд:
Комінтернівський районний суд м. Харкова
Форма судового рішення:
Ухвала
Форма судочинства:
ЦивільнеКомінтернівський районний суд м.Харкова


Провадження № 2/641/978/2019 Справа № 646/6619/18
У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


12 лютого 2019 року Суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова Григор'єв Б.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до судді Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди,-


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 24.09.2018 року звернувся до Червонозаводського районного суду м. Харкова з позовною заявою про відшкодування моральної шкоди з відповідача ОСОБА_2.

Ухвалою Червонозаводського районного суду м. Харкова від 27.09.2018 року зазначений позов залишено без руху, оскільки позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях ст.ст. 175 і 177 ЦПК України, а саме не вказано у позові поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; не підтверджено, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, не додано до позову копій всіх документів, що додаються до нього, відповідно до кількості відповідачів. Позивачу надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.

31.01.2019 року Червонозаводський районний суд м. Харкова ухвалою від 19.12.2018 року направив до Харківського апеляційного суду матеріали цивільної справи № 646/6619/18 для визначення підсудності справи.

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 04.02.2019 року визначено підсудність цивільної справи № 646/6619/18 - Комінтернівському районному суду м. Харкова.

07.02.2019 року відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, судову справу розподілено судді Комінтернівського районного суду м. Харкова Григор'єву Б.П.

На виконання ухвали Червонозаводського районного суду м. Харкова від 27.09.2018 року позивачем 05.10.2018 року надано до суду заяву про виправлення недоліків.

Відповідно до цієї заяви, позивач вказав підтвердження, про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, додано копії документів, а саме: копію заяви від 13.09.2018 року поданої до прокуратури Харківської області, копію скарги від 14.09.2018 року, копію позовної заяви від 18.09.2018 року.

Однак ухвала про залишення позову без руху від 27.09.2018 року у повному обсязі позивачем - не виконана, недоліки не усунуто.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Згідно зі ст. 48 ЦПК України, сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач. Позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава.

Так в ухвалі Червонозаводського районного суду м. Харкова про залишення позову без руху від 27.09.2018 року зазначені недоліки які необхідно усунути позивачем, зокрема, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти ( зазначені відомості стосуються і позивача, і відповідача- сторін по справі, п.2ч.3 ст. 175, ст. 48 ЦПК України).

Позивач не зазначив:

1)реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України щодо себе - позивача по справі (не зазначив про їх відсутність).

2)номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти щодо себе - позивача по справі (не зазначив про їх відсутність).

3)реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб-громадян України щодо відповідача, (не зазначив про відсутність таких даних).

4)номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача, (не зазначив про відсутність таких даних).

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Враховуючи, що недоліки позовної заяви у строк наданий судом в обсязі встановленому ухвалою суду від 27.09.2018 року - не усунуто, ухвала не виконана, керуючись ст. 185 ЦПК України, суд вважає позовну заяву неподаною і повертає її позивачу.

Суд роз'яснює, що відповідно до положень ч. 7 ст. 185 ЦПК України повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суд -


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 до судді Червонозаводського районного суду м. Харкова ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди - визнати неподаною та повернути позивачу.

Роз'яснити ОСОБА_1, що він не позбавлений права повторного звернення до суду з позовною заявою після усунення обставин, що стали підставою для повернення позовної заяви.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятнадцятиденний строк з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Згідно п.п. 15.5 п. 15 Розділу XIIІ «Перехідних положень» Цивільного процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.Суддя -Б. П. Григор'єв


Судовий реєстр по справі 646/6619/18

№ рішення Форма судового рішення Дата ухвалення рішення Суддя Суд Форма судочинства
79766286 Ухвала 12.02.2019 Григор'єв Б. П. Комінтернівський районний суд м. Харкова Цивільне
79599047 Ухвала 04.02.2019 Овсяннікова А. І. Харківський апеляційний суд Цивільне
78810910 Ухвала 19.12.2018 Шелест І. М. Червонозаводський районний суд м. Харкова Цивільне
76744577 Ухвала 27.09.2018 Шелест І. М. Червонозаводський районний суд м. Харкова Цивільне